10 Futbollistet më seksi

0
SHPËRNDAJE

  1. Amy Rodriguez

Amy Rodriguez

Ajo vjen në vendin e 10 në numërimin tonë. Bota bëhet një vend më i mirë për të jetuar kur shohin femra  si Amy Rodriguez duke luajtur lojën më të bukur në botë futbollin. Ajo është një lojtare amerikane e futbollit jashtëzakonisht e bukur dhe është anëtare e ekipit kombëtar të grave të Shteteve të Bashkuara. Aktualisht luan për Seattle Reign FC, ajo gjithashtu ka luajtur më parë për ekipe të tilla si: Boston Breakers dhe Filadelfia. Kjo grua nuk është vetëm seksi, por ajo është e shpejtë dhe kjo është ajo që e bën një sulmuese të frikshme.


  1. Heather Mitts

heather-mitts

E nënta në listë vjen Heather Mitts, është një lojtare profesioniste futbolli dhe luan në pozitën e mbrojtësit. Është për të ardhur keq jo shumë në botë e dinë se ajo ka qenë tre herë  fituese e medaljes së artë në Lojërat Olimpike. Përveçse futbolliste ajo ka dhe mjaft hire që tërheqin sytë e mjaft meshkujve. Megjithatë, ajo është konsideruar si një anëtare kyç e menaxhimit te  Ekipit Kombëtar të Femrave të Shteteve të Bashkuara dhe aktualisht luan në Grave Profesionale Manager League (WPS). Ajo ka qenë pjese e ekipeve të tilla si Boston Breakers, Philadelphia, Atlanta.


  1. Hope Solo

hope-solo-03-1024

Vjen në vendin e 8-të në numërimin tonë Hope Solo. Emri i saj mund të jetë Hope Solo, por ne të gjithë shpresojmë se ajo kurrë mos të mbetet solo (ne jemi këtu në qoftë se ajo dëshiron shoqëri). Format e saj trupore dhe tiparet gjithmonë e kanë vendosur Solon në qendër të vëmendjes. Si Heather Mitts, Hope Solo është gjithashtu një fituese e medaljes së artë olimpike dhe ka arritur të kapë dy medalje ari në karrierën e saj. Aktualisht luan për Reign FC, ajo konsiderohet si një nga portieret më të mira në botën e futbollit të femrave. Ajo është padyshim një tjetër anëtare e rëndësishme e ekipit kombëtar të femrave  te futbollit të SHBA-së.


 

  1. Jonelle Filigno

7. Jonelle Filigno

Tre pozicionet e fundit u dominuan nga femrat në SHBA  (ky është një vend i njohur që të ketë femra të bukura, kështu që nuk është çudi), por ne kemi një surprizë për vendin e 7-të. Jonelle Filigno është një futbolliste i shquar dhe luan për ekipin kanadez Kombëtar. Ajo është padyshim e bukur dhe mjaft seksi. Ajo është gjithashtu një fituese e medaljes së bronzit në Olimpiadën 2012, duke e bërë atë një nga më të mirat dhe më të nxehtat futbolliste femra në mbarë botën. Ajo është një anëtare e rëndësishme e skuadrës së saj kombëtare dhe ka përfaqësuar Kanadanë në FIFA World Cup 2011 për femra.


  1. Selina Wagner

Selina-Wagner

Kjo është e vetmja femër në numërimin tone që i jep një ndjenjë baleti  lojës në fushë. Ajo është pa dyshim një nga më të nxehtat futbolliste që jeton në botën tonë dhe të futbollit. Ajo gjithashtu ka realizuar nje set fotosh me revistën Playboy si një promovim për futbollin. Ajo vjen në pozitën e 6-të në numërimin tonë. Me kombësisë gjermane nga, ajo është një 25 vjeçare mesfushore e mrekullueshme e cila ka luajtur për ekipin SC Freiburg dhe vazhdon të na surprizojë me aftësitë e saj dhe bukurinë.


 

  1. Nayeli Rangel

968full-nayeli-rangel

Nayeli Rangel është futbollistja meksikane më seksi dhe luan si mesfushore për skuadrën kombëtare meksikane të futbollit të grave dhe gjithashtu luan për Sky Blue FC në  Soccer League. Ajo është një futbolliste shumë e talentuar dhe një mesfushore shumë e  shkathët. Ajo vjen në vendin e 5-të në numërimin tonë.


 

  1. Monica Gonzalez

500full-mónica-gonzález

Monica Gonzalez është një nga futbollistet më të nxehta në botë dhe pse ajo është shumë e bukur, ajo është gjithashtu shumë e talentuar. Ajo është një nga ato pak futbolliste që mund të luajë edhe si mbrojtëse dhe si sulmuese. Ju mund të keni parë shumë lojtare të tilla që mund të luajë në dy pozicione, por rrallë do të gjeni të tillë qe një lojtare  që mund të luajë në pozita krejtësisht të ndryshme. Bukuria e saj u njoh menjëherë nga prodhuesit televizive dhe ajo përfundimisht e gjeti veten si një analiste futbolli dhe një spikere për ESPN. Ajo vjen në vendin e 4 në numërimin tonë.


  1. Erika Cristiano

CALENDÁRIO DO CENTENÁRIO DO SANTOS FC - Érika, jogadora do Santos FC, durante lançamento do calendário do centenário e da coleção moda praia do clube. O calendário é um ensaio sensual das jogadoras santistas e é datado de abril de 2011 até abril de 2012, quando o Santos FC completará 100 anos. - Estádio Urbano Caldeira (Vila Belmiro) - Santos - SP - Brasil - 13/04/2011 - Foto: Ricardo Saibun/Gazeta Press

Jo, ajo nuk është një kushërirë e Cristiano Ronaldos, por ashtu si Ronaldo ajo është një futbolliste dhe nga ato më të nxehtat. Kesaj futbollisteje braziliane i pëlqen të luajë si sulmuese për Santosin dhe ekipin kombëtar të futbollit të femrave dhe është një anëtare e rëndësishme e skuadrës që përfaqëson kombin në kupën e botës. Ajo ka shumë çmime dhe mirënjohje në nivelin U-20 dhe është e njohur veçanërisht për format trupore perfekte . Kjo femer  është padyshim shumë popullore me fansat e saj për shkak të trupit sexy me bikini.


 

  1. Alex Morgan

2. Alex Morgan

Alex Morgan është favoritja e këtij numërimi dhe është ndoshta një nga futbollistet më të mira e seksi në mbarë botën. Ashtu si shumë në këtë numërimi, Alex Morgan është një fituese e medaljes së artë në lojërat olimpike. Ajo luan në pozitën sulmuese për klubin e saj (Portland Ferra KF ) dhe vendin e saj (Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Ajo ishte edhe lojtarja më e re në të gjithë skuadrën që shkoi për të përfaqësuar SHBA-në në 2011 FIFA Kupa e Botës dhe u emërua edhe si Femra Atletja e vitit në vitin 2012.


 

  1. Laisa Andrioli

soccer-player-laisa-andrioli

Dhe ne ju prezantojmë me fituesen e numërimit tonë. Futbolli bëhet i bekuar nga Zoti, kur shikojmë femra të bukura duke luajtur lojën më të bukur në botë, dhe Laisa Andrioli është ëmbëlsira në fund këtu. Ky engjëll i bukur vjen nga Brazili dhe është gjithashtu një anëtare kyç i ekipit të futbollit të femrave të Brazilit. Ajo ka qenë temë e nxehtë e bisedave të njerëzve të cilët janë ndjekës aktiv të futbollit të femrave dhe është me sa duket më e njohura, e seksi futbolliste në botë . Ajo ka luajtur në klube të tilla si Porto Alegre dhe SHDU (Caxias do Sul).


 

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.