10 klubet që shitën më shumë fanella në sezonin 2015-2016

0
SHPËRNDAJE

fanellat

Barcelona është klubi me më së shumti fanella të shitura në sezonin 2015-16.

Agjencia ‘Euroamericas’ ka publikuar statistikat e top 10 klubeve me më së shumti fanella të shitura këtë edicion.

Barcelona renditet e para në listë me 3.637 milionë fanella të shitura në gjithë globin, shkruan gazeta  “The Sun”.

E dyta në listë renditet Bayern Munchen, ndërsa Chelsea është klubi angelz me më së shumti fanella të shitura këtë sezon dhe Juventusi është klubi italian me më shumë fanella por gati 3-herë më pak se Barcelona.

shirt-sales

S'KA KOMENTE

Comments are closed.