19-vjeçarët e Shqipërisë e nisin keq

0
SHPËRNDAJE

Shqipëria e 19-vjeçarëve pëson humbjen e parë ndaj Irlandës. Sot në “Selman Stërmasi”, Shqipëria U-19 nën drejtimin e trajnerit Bellai humbi minimalisht 0-1 ndaj Irlandës.

Pas një faulli të Doksanit, është Ronan që shënon nga pika e bardhë duke i dhënë tri pikët miqve. Irlanda goditi edhe shtyllën dhe dominoi ndeshjen.

Shqipëria dha pak shenja jete në këtë ndeshje për të kërkuar golin e barazimit. Ndeshja u mbyll dhe nuk pati ndryshim në shifra, që nga minuta e 43-të. /minuta90.com/

Shqipëri U-19-Irlandë U-19 0-1
Goli: Ronan 43′

Shqipëria: Selmani, Hajrulla, Lika, Shaba, Maloku, Doksani, Kallaku, Cema, Ndraxhi, Zeka, Kote Tr: Arjan Bellaj

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.