2-1, Kastrioti mposht Vllazninë në miqësore

0
SHPËRNDAJE

11755680_10152896759721780_2428490778849035264_n

Kastrioti dhe Vllaznia janë përballur mes tyre në një miqësore në fushën e Pez Helmesit, duke testuar edhe afrimet e reja. Takimi është mbyllur në shifrat 2-1 për krutanët. Golat janë shënuar nga Kuka dhe Dragojevic (11-m) dhe Veseli.

Në këtë sfidë trajnerët respektik kanë parë nga afër gjendjen e skuadrës së tyre, pa dyshim për të analizuar dhe kuptuar nëse duhen ende afrime apo ndonjë modifikim taktik.

Kujtojmë se Kastrioti ka nisur mjaft mirë duke afruar emra të njohur për futbollin shqiptar në merkaton verore. Ata pritet të jenë një shtyll tepër e fortë në Kategorinë e Parë.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.