Manaj i përgjigjet De Biasit

0
SHPËRNDAJE

Pas fjalëve të trajnerit kuqezi Gianni De Biasi në Procesin Sportiv lidhur me talentin e Shpresave, Rey Manaj, sulmuesi i talentuar i Interit është përgjigjur menjëhërë nëpërmjet rrjetin social facebook:
rey manaj
Kam lexuar disa artikuj te cilet me kan dhen shume bezdi. Gjera te thena nga njerez qe perfaqesojn kombetaren Shqipetare. Nese artikujt jane te vertete dhe fjalet e dikujt po ashtu ather une nuk kam fjale per te pershkruar sa i ofenduar edhe i zhgenjyer ndihem!

Artikujt qe jane perhapur nuk jan thjeshte se nje genjeshter me e madhe dhe qesharake!!! Personi per te cilin kam patur shume respekt, i cili ka then qe une jave per jave i kam derguar mesazhe per ti treguar minutat qe kam bere ne ndeshje ka genjyer!

Kurre ne jete nuk i kam fituar gjerat duke “lepir ose lutur” dike , por me sinqeritet, djers edhe sakrifica pafund! Nese i madhi De Biasi thot qe i kam shkruajtur cdo fundjave athere eshte i lutur ti publikoi ato mesazhe …

Eshte e vertete qe i kam shkruajtur 1 here pas ndeshjes me Serbin por deri ather nuk e kam patur numrin e tij te telefonit . Shkruaj kte mesazh sepse nuk dua tme vendosi kembet ne koke askush..sidomos duke u bazuar ne genjeshtra!!

Un e dua me shume se veten kombin, shtetin tim edhe ngjyrat e flamurit me te bukur ne bote! Kam sakrifikuar shume per te arritur deri ktu sepse kjo eshte endrra ime, dua te perfaqesoj SHQIPERINE time edhe nuk lejoj askend tma prishi endrren!!

Une jo domosdoshmerisht duhet te luaj per kombetaren por e kam enderr dhe deshire …e ndjej si detyrim per ti sherbyer ketyre ngjyrave!! Une nuk jam tradhtar dhe do jepja jeten per flamurin tim! I shkruaj keto gjera, sic thash edhe pak me siper, sepse vertete ndihem shume i ofenduar dhe i hidheruar….NUK KAM FJALE! Cdo gje e bej me zemer dhe qysh e ndjej ..por fytyren, zemren dhe dinjitetin tim nuk i shes …….RESPEKTE. – RM97-

Shenim: Ky shkrim është marrë pa asnjë ndryshim nga postimi i lojtarit të U21 në rrjetin social facebook. Minuta90.com nuk i ka bërë asnjë korrigjim edhe gabimeve të shumta drejtshkrimore për të mos i ndryshuar asnjë presje kësaj deklarate.

postimi ne facebookun e Ray Maja-t
Postimi ne facebookun e Ray Manaj-t

S'KA KOMENTE

Comments are closed.