30 mijë franga gjobë Kosovës, gjobitet edhe Shqipëria e Kroacia

0
SHPËRNDAJE

kosovaekipi5shtator
Pas anëtarësimit në FIFA dhe ndeshjeve zyrtare në eliminatore, vjen gjoba e parë për përfaqësuesen e Kosovës. Federata e Futbollit të Kosovës është gjobitur nga FIFA me plot 30 mijë franga për ndeshjen kundër Kroacisë të zhvilluar në ‘Loro Boriçi’ më 6 tetor 2016.

Sëbashku me FFK është gjobitur edhe Federata Kroate e Futbollit, por kjo e fundit në shifrënt e 50 mijë frangave. Arsyet e këtij dënimi janë thirrjet kundër Serbisë në ndeshjen Kosovë – Kroaci.

Ndërkohë që edhe Shqipëria është dënuar për sjelljen e gabuar të tifozëve, teksa në dy raste ka marrë gjobë prej 50 mijë frangash në total.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.