8 yjet e Francës, super gjeneratë

0
SHPËRNDAJE

Franca vazhdimisht ka nxjerrë futbollistë të mëdhenj, të cilët kanë lënë në gjurmë të futbollit botëror
Nëse shikojmë numrin e madh të talenteve dhe skuadrat ku luajnë, atëherë Franca ka gjeneratën më të mirë në botë.

Shumica e yjeve të kësaj kombëtareje luajnë në skuadrat më të mëdha dhe janë ndër më të kërkuarit në botë.

Më i miri i kësaj gjeneratë të Francës është Kylian Mbappe, i cili edhe pse 18 vjeçar, vlera e tij shkon deri në 130 milionë euro.

Më poshtë keni tetë supertalentet e Francës:

  • 1. KYLIAN MBAPPE (Monaco) – Age 18
  • 2. ADRIEN RABIOT (PSG) – Age 22
  • 3. OUSMANE DEMBELE (Borussia Dortmund) – Age 20
  • 4. SAMUEL UMTITI (Barcelona) Age – 23
  • 5. BENJAMIN MENDY (Monaco) Age – 22
  • 6. THOMAS LEMAR (Monaco) Age – 21
  • 7. CORENTIN TOLISSO (Lyon) Age – 22
  • 8. PRESNEL KIMPEMBE (PSG) Age – 21

S'KA KOMENTE

Comments are closed.