A do arrijë Ilir Daja rekordin e Mirelit?

0
SHPËRNDAJE

Ilir Daja dhe Mirel Josa dy ish-ët  bardh e blu , qe per te cilet askush nuk do te mendonte se te dy do te shkruanin nje pjese te historisë të futbollitë Shqiptar nën drejtimin e Skenderbeut.

Te dy keta ish bardh e blu kane dale kampionë dhe me disa ekipe te ndryshme , ne karrieren e tyre si futbollist edhe  trajnerë.

Ne sezonin 2014-2015 Mirel Josa në drejtimin e Skenderbeut do te shkruante historine duke derguar ne fazen e grupeve te Europa League Skenderbeun , duke regjistruar nje rekord absolut aq sa asnjë trajner ne superligë se kishte realizuar më pare .

Vitet ikin shpejt. Mireli largohet nga Korca per ti hapurr rrugë nje tjeter ish bardh e blu si Ilir Daja qe sot ka shancin e arte per te thyer rekordin e Mirel Joses per dërgimin e Skenderbeut në grupet e Europa League.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.