A do të përjashtohet Barcelona nga La Liga spanjolle?

0
SHPËRNDAJE

w_900x700_25161103aa40031
Javier Tebas

Nuk është hera e parë që shtrohet kjo pyetje por kësaj radhe gjërat duken shumë serioze. Këtë fundjavë mbahen zgjedhjet të cilat mund të çojne Spanjën drejt ndarjes, pra drejt pavarësisë së plote të rajonit të Katalunjës dhe nëse ndodh, presidenti i Kampionatit spanjoll, Javier Tebas, ka konfirmuar se ekipet katalunjase Barcelona dhe Espanyol do të përjashtohen nga gara.

Ndër mbështetësit e mëdhenj të pavarësisë së Katalunjës është edhe ish-trajneri i Barçës, Pep Guardiola. Duket me të vërtetë absurde dhe e pakonceptueshme, por ditët në vijim mund të na bëjnë dëshmitarë të një ndryshimi të paparë në historinë e futbollit spanjoll dhe atij europian.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.