A është Edgar Cani “big name” tek Skënderbeu?

0
SHPËRNDAJE

1726873_w2Në kampin kuqebardh të gjithë janë të sigurtë dhe kanë filluar të pëshpërisin për një emër të madh në repartin ofensiv. Pas sigurimti të Hamdi Salihit, të paktën për ndeshjet e Ligës së Kampionëve, tashmë korçarët janë hedhur në sulm për një tjetër lojtarë. Ka shumë gjasa që ai të jetë futbollisti Edgar Cani, i cili sezonin e fundit ka qenë pjesë e skuadrës së famshme angleze Leeds United, por që është aktivizuar në vetëm 3 takime pa lënë gjurmë. Cani ka qenë një dëshirë e vjetër e drejtuesve të Skënderbeut dhe së bashku me Salihin do të përbënin një dyshe perfektë në sulmin e kampionëve të Shqipërisë.

 

Champions League

Ndërkohë që klubi ka bërë të ditur se ndeshja ndaj kundërshtarit që pritet nga përballje Crusaders (Irlanda e Veriut) ose Levadia Talin (Estoni) do të luhet më 14 korrik, ora 20:00 në  stadiumin “Skënderbeu”.

 

Ndërsa sot në orën 17:30 do të luhet miqesorja  Salzburg  – Skënderbeu.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.