Abrashi provon humbjen: Na penalizoi edhe gjyqtari

0
SHPËRNDAJE

Në javën e tretë të Bundesligës 2, Amir Abrashi ka provuar shijen e humbjes pas dy fitoresh, pikërisht në ndeshjen me Bohumin që ka kaluar jo pa polemika. Fraiburgu i mesfushorit shqiptar është dorëzuar brenda në fushën e evt me rezultatin 3-1, mirëpo në shënjestër ka përfunduar gjyqtari i takimit, teksa vendësit janë ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 57-të të takimit dhe gjithashtu me një tjetër në të 89′.
abraVetë mesfushori kuqezi, duke folur mediat është shfaqur shumë i nervozuar në zonën e intervistave ku ka deklaruar: “E kishim gjithçka nën kontroll derisa ishim në barazi numerike, pastaj pjesën tjetër e bëri inferioriteti numrik. Morëm kartonë për gjëra të kota”, ka deklaruar Abrashi, duke tundur kokën.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.