Abrashi qetëson Kombëtaren, mesfushori nuk ka dëmtim serioz

0
SHPËRNDAJE

Kombëtarja Shqiptare do të përballet më 12 nëntor me Izraelin në “Loro Boriçi” dhe një nga shqetësimet në lidhje me këtë ndeshje kishte të bënte me gjendjen fizike të Amir Abrashit.

Mesfushori u dëmtua gjatë një stërvitjeje me skuadrën e tij Freibrug, ku u përplas me shtyllën e portës. Stafi mjekësor i klubit gjerman duke u treguar mjaft i kujdeshëm nuk e lejoi për dy javë 26-vjeçarin të zbriste në fushë, kjo pasi duheshin pritur rezultatet përfundimtare të analizave për të kuptuar nëse kishte dëmtim në kokë.

Për fat të mirë rezultatet kanë qenë negative dhe tashmë Abrashi mund të rikthehet në fushë. Ka qenë vetë klubi i Freiburgut ai që ka konfirmuar se futbollisti i Kombëtares shqiptare ka marrë lejen e mjekëve për t’u rikthyer në stërvitje të plotë me skuadrën.

Në këtë mënyrë, Abrashi pritet të jetë i gatshëm për takimin e javës së ardhshme në kampionatin gjerman ku Freiburgu do të luaj në transfertë me Werder Bremenin.

Një lajm mjaft pozitiv edhe për Kombëtaren Shqiptare duke qenë se Abrashi konsiderohet si një nga pikat kryesore të trajnerit De Biasi në qendrën e mesit të fushës dhe mungesa e tij do kishte qenë një minus i madh për skuadrën përfaqësuese në sfidën ndaj Izraelit. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.