Adnan Januzaj i rëndësishëm për Sunderlandin

0
SHPËRNDAJE

Trajneri i Sunderlandit, David Moyes, ka shprehur përkrahjen për Adnan Januzajn duke thënë se ai mund të jetë vendimtar për “Macet e Zeza” sivjet.

Sulmuesi belg, që iu bashkua Sunderlandit në formë huazimi nga Manchester Unitedi, ka shënuar një gol në 12 ndeshje sivjet.

Ai u kritikua nga tifozët për paraqitje të dobëta, por Moyes thotë se futbollisti mund të ketë rol vendimtar në muajt e ardhshëm.

“Ai është në gjendje të fitojë ndeshjet. Nuk është duke e bërë këtë aktualisht, por kam besim të madh në të. Ai ka aftësinë për të bërë këtë dhe për të shënuar gola”, ka deklaruar në konferencë për media.

Januzaj nuk do të mund të në ndeshjen e ardhshme të Sunderlandit ndaj Unitedit më 26 dhjetor.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.