Agolli assist deçiziv në kualifikimin e Qarabagut

0
SHPËRNDAJE

agolli

Të mërkurën u luajt ndeshja e kthimit e Champions League midis Rudar dhe azerëve të Qarabag, skuadër me të cilën aktivizohet mbrojtësi i majtë i Kombëtares Ansi Agolli. Takimi ka përfunduar me shifrat 0-1 në favour të Qarabag dhe ka qenë pikërisht mëngjërashi shqiptar ai i cili ka shërbyer assistin deçiziv për shokun e tij të skuadrës Reynaldo të cilit ju desh vetëm të shtynte në rrjetë krosimin e Agollit. Me anë të këtij goli të shënuar në transfertë Qarabag arrin të kualifikohet për në turin tjetër të Champions League ku do të përballen me kampionët e Skocisë, Celtic.

Në vijim ju sjellim videon e aksionit që solli shënimin e golit :

S'KA KOMENTE

Comments are closed.