Agolli kapiten, Qarabag fluturon në krye

0
SHPËRNDAJE

Ansi Agolli
Ansi Agolli
Legjionarët/ Ka qënë e veçantë ndeshja dhe fitoja e rradhë me ekipin e Qarabag për mbrojtësin e Kombëtares kuqezi, Ansi Agolli. Ai ka qënë kapiteni i skuadrës azere duke e udhëhequr atë në fitoren e rradhë që i jep edhe kreun kampionëve Azerbaxhanas të Qarabag. Skuadra ku aktivizohet mbrojtësi tiranas fitoi me vështirësi në transfertë me rezultatin 2-3 përballë ekipit të Kapaz. Agolli ishte ndër lojtarët më të mirë në fushë, pasi kishte marrë edhe rolin e liderit të skuadrës, teksa e ka bërë mjaft mirë edhe pozicionin e kapitenit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.