Agolli: Këto ndeshje janë një emocion ndryshe

0
SHPËRNDAJE

Kapiteni i kombëtares Ansi Agolli fletë para mediave në prag të ndeshjes me Italin. “supersport”

Agolli: Kam punuar mirë në këtë periudhë. Mendoj se fizikisht jam mirë në këto momente. Gjendja ka ardhur duke u përmiqësuar pas dëmtimit me Maqedoninë.
Janë dy nga skuadrat më të mira në botë, sidomos Spanja dhe duhet të kesh një gjendje mjaft të mirë fizike ti përballosh. Spanja dhe Italia janë dy prej skuadrave më të mira në botë.

Ansi Agolli

Sipas Agollit,Shqipëria do të kërkoj rezultat ndaj Italis

  Agolli: Përjetimi im lidhet me skuadrën, nuk mund ta nxjerr veten jashtë. Këto ndeshje janë një emocion ndryshe, jo vetëm për mua, por për të gjithë. Këto ndeshje ta ngrenë adrenalinën. Nesër do të luaj, pas ndeshjes të shohim. Gjithmonë nëse trajneri do të më aktivizojë në formacion.
Por, nëse duhet të përmirësojmë disa gjëra krahasuar me Spanjën, të cilat ne si skuadër i kemi analizuar me trajnerin. Rezultati është i rëndësishëm, por më e rëndësishme është të ngremë nivelin e lojës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.