Ajeti, tani për të interesim edhe nga Premier League

0
SHPËRNDAJE

Arlind Ajeti
Arlind Ajeti

Arlind Ajeti është një nga lojtarët që ra në sy në ndeshjet e Shqipërisë në Euro 2016 dhe kjo nuk i ka shpëtuar specialistëve të merkatos në Angli e sidomos atyre të Stoke City. E përditshmja The Sentinel publikon interesimin nga klubi ku luan edhe shqiptari tjetër por që përfaqëson Zvicrën, Xherdan Shaqiri. Anglezët e krahasojnë Ajetin për nga pamja me Stephen Ireland por e vlerësojnë së tepërmi forcën dhe zhdërvjelltësinë e tij në mbrojtje.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.