Aksident i frikshëm për Sergio Perez

0
SHPËRNDAJE

Formula 1/ Ka ndodhur sërisht një aksident i rënë në provat e lira të Formula 1 për Çmimin e Madh të Hungarisë., por fatmirësisht pa pasoja për pilotin Sergio Perez, i cili drejton Forc
image
Meksikani u bë protagonist i një aksidenti të frikshëm në pamje të parë, por që nuk pati pasoja për pilotin që doli vetë nga makina e përmbysur.
image
“Jam mirë. Falë Zotit jam mirë. E humba kontrollin e makinëas dhe u përplasa me murin, gjë që përmbysi edhe makinën”- u shpreh piloti Sergio Perez.

Kujtojmë që pak ditë më parë, piloti francez Jules Bianchi humbi jetën pas një aksidenti të rëndë që pësoi disa muaj më parë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.