Alban Bushi publikon listën e U21-shit

0
SHPËRNDAJE

Alban Bushi


Trajneri i ri i kombëtares shqiptare U-21, Alban Bushi, ka publikuar ditën e sotme listën e tij të parë të grumbullimit të ekipit që drejton. Nga data 18 deri më 25 janar, ai do të mbledhë në Shqipëri për t’i vëzhguar nga afër disa futbollistë të cilët planifikon t’i ketë pjesë të ekipit të tij në kualifikueset e ardhshme.

Lista përbëhet nga 21 futbollistë dhe ka shumë emra të rinj. Shumica e futbollistëve luajnë me skuadra jashtë Shqipërisë
Elhan Kastrati – Teuta (Shqipëri)
Mario Dajsinani – Partizani (Shqipëri)
Bardhec Bytyqi – Aalborg (Danimarkë)
Idriz Voca – Luzern (Zvicër)
Laurant Sadiku – Jang Bojs (Zvicër)
Arlind Amidi – Altak (Austri)
Ymer Shaba – Dinamo (Shqipëri)
Leonardo Maloku – Peskara (Itali)
Alfred Ajdarevic – Orebro (Suedi)
Fabio Sakaj – Modena (Itali)
Amarildo Gjoka – Kortrijk (Belgjikë)
Olgert Merkaj – Sampdoria (Itali)
Romeo Shahinas – Racing Roma (Itali)
Heroid Gjoshi – Vil (Zvicër)
Frederiko Zenuni – Tutokuoio (Itali)
Sherif Kallaku – Kremoneze (Itali)
Ardit Deliu – RNK Split (Kroaci)
Ermir Sahiti – Rabotniçki (Maqedoni)
Arjan Kabashi – Elfsborg (Suedi)
Valdrin Mustafa – Kaizerslauten (Gjermani)
Çlirim Shabani – Luzern (Zvicër)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.