Alban Meha në formacionin e javës në Turqi

0
SHPËRNDAJE

Legjionarët/ Alban Meha vazhdon të impresionojë gjithmonë e më shumë me paraqitjet e tij në kampionatin turk të futbollit. Pas golit të shënuar në fitoren në ndeshjen kundër Osmanlispor, mesfushori i Kombëtares kuqezi është futur edhe në formacionin më të mirë te javës në Superligën turke përkrah emrave të mëdha si Mario Gomez dhe Samuel Eto’o. Meha po tregon gjithmonë e më shumë një formë për t’u admiruar, duke lënë të kuptohet se e meriton ftesën nga trajneri De Biazi për ndeshjet e rradhës të Kombëtares. Ekipi i tij, Konyaspor ka grumbulluar 11 pikë deri më tani, por 4 pikë kane ardhur nga këmbët e Mehës.

image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.