Albian Ajeti: Kombëtarja ime tani është Basel, më vonë nuk e di

0
SHPËRNDAJE

11202129_1421044834891918_7450821343516682167_n
Albian Ajeti – Basel

I sapo pasaportizuari me nënshtetësi shqiptare Albian Ajeti shpjegohet që jo vetëm që nuk ka marrë ftesë nga Shqipëria, Kosova apo Zvicra por edhe nëse do të ndodhte kjo, nuk do të pranonte të vishte që tani fanellën e asnjërës prej këtyre Kombëtareve.

“Jam i ri, vetëm 18-vjeç dhe për mua është e rëndësishme të zhvillohem së pari si lojtar,” thote Albian Ajeti, njëri prej tre vëllezerve Ajeti, tashmë të gjithë me pasaporta shqiptare. “E njëjta gjë vlen edhe për vëllain tim, (Adonisin),” përfundon ai në prononcimin e tij enkas për Minuta90.com

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.