Albian Ajeti shënon ndaj Bayer Leverkusen

0
SHPËRNDAJE

Albian Ajeti në aksion
Albian Ajeti në aksion

Legjionarët/ Një prej talentët më të mirë të futbollit shqiptar, Albian Ajeti, bëhet sërisht protagonist me ekipin e Basel. Sulmuesi shqiptar sërisht për kampionët zvicerianë në ndeshjen miqësore të zhvilluar kundër Bayer Leverkusen, një takim i cili përfundoi ke rezultatin 2-1 në favor të Basel. Ajeti ka shënuar golin e dytë për ekipin e tij, duke treguar qartë se po kaloj një formë të mirë, dhe se në këtë sezon pritet shpërthimi i tij. Edhe njëher tjetër duket se futbolli zvicerian është një “parajsë” e vërtetë për futbollistët shqiptarë.

https://www.youtube.com/watch?v=qw1XrtBlmWY

S'KA KOMENTE

Comments are closed.