Alessio Hyseni huazohet nga Perugia tek Gavorrano

0
SHPËRNDAJE

imageLegjionarët/ Lojtari shqiptar i talentuar, Alessio Hyseni, është huazur nga ekipi i tij Perugia drejt skuadrës Gavorrano. Hyseni shihet si një nga të rinjtë më të talentuar të ekipi Perugia, por drejtuesit e skuadrës kanë vendosur që t’a huazojnë talentin e tyre për arsye që ai të luajë më shumë minuta dhe të forcohet akoma më shumë. Mesfushori që është edhe pjesë e Kombëtares U19 tani është në kulmin e zhvillimit të tij, dhe ky huazim do t’a ndihmojë që të luajë më shumë, dhe të përfitojë nga eksperienca e tij e re për të qënë më pas një lojtar titullar edhe tek Perugia.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.