Alexis Sanchez i bën “shantazh” Arsenalit

0
SHPËRNDAJE


DailyMail ka raportuar se kilianin ka marrë një ofertë të majme nga Kina, rreth dy herë më e madhe se ajo që merr në Arsenal.

Duke folur për ‘SkySport’, Sanchez ka deklaruar se është i lumtur të Arsenali, dhe se klubi duhet të bëjë hapat konkret për ta mbajtur atë, duke folur për vazhdimin e kontratës dhe rritjen e pagës.

“Nuk varet nga unë, varet nga Arsenali”, është përgjigjur Sanchez në pyetjen lidhur me të ardhmen e tij.
Kështu Alexis Sanchez ka hedhur “topin” në anën e Arsenalit, duke iu treguar se si mund ta bindin për të qëndruar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.