Alfred Deliallisi akord me Kamzën

0
SHPËRNDAJE

imageKategoria e Parë/ Kamza vijon përgatitjet për sezonin e ri, por nuk harron edhe të futet në merkato. Ekipi ka bërë një tjetër afrim në këtë merkato, dhe këtë rradhë lojtari vjen nga Superiorja. Bëhet fjalë për mesfushorin Alfred Deliallisi, i cili transferohet tek Kamza nga ekipi i Teutës. Lojtari ka arritur akordin përfundimtar dhe firma është thjesht një formalitet. Ekipi kamzali kështu përforcon rradhët e veta me një lojtar cilësor, duke parë që ai vjen nga elita e futbollit shqiptar. Drejtuasit e Kamzës këtë sezon e kanë të qartë se këtë sezon duhet një ekip i fortë për të mos rrezikuar, por edhe për të pretenduar ngjitjen në Superiore.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.