Alkol dhe femra, klubi anglez përjashton kapitenin

0
SHPËRNDAJE

imagePremier League/ Aston Villa tashmë ka rënë për herë të parë në historinë e saj si klub një kategori më poshtë, por kjo gjë duket se nuk e mërzitur aspak një prej lojtarëve që është idhull në “Villa Park”. Bëhet fjalë pikërisht për Gabriel Agbonlahor, i cili ditën e sotme është pezulluar nga skuadra  pas zbulimit të disa fotove ku ai shfaqej mes femrash e alkooli në një nga hotelet e Londrës. Kjo sjellje nga ana e kapitenit të skuadrë shumë, aq sa i ka kushtuar atij pozicionin në ekip. imageNjë deklaratë zyrtare thuhet se “Aston Villa Football Club” sot ka pezulluar Gabriel Agbonlahor në pritje të një hetimi të brendshëm. Tashmë janë duke u hetuar pretendimet lidhur me sjelljen e tij në fundjavë. Ndërkohë nga ana e klubit të Astin Villa nuk do të ketë asnjë koment shtesë në lidhje me këtë çështje, derisa hetimi të ketë përfunduar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.