Analiza, De Biasi kurseu ekpin në ndeshjen ndaj Lihtenshtejnit

0
SHPËRNDAJE

14619928_1116107748426425_897272099_n-470x364

Xhani De Biazi u’a kishte bërë të qartë lojtarëve dhe të gjithë opinionit sportiv se vëmëndja e tij ishte e përqëndruar tek Lihtenshtejni, por mesa duket nuk ka qenë kështu.

Trajneri i kuqezinjve u dallua qartë që  ndeshja ndaj Spanjës ishte në mëndjen e tij dhe se punoi për të gjatë ndeshjes së mbrëmshme të fituar 0-2 ndaj një kundërshtari modest.

De Biazi hodhi në fushë një formacion me shumë ndryshime, teksa la jashtë tij një pjesë të madhe të titullarëve për të mos i ngarkuar dhe të jenë më të freskët për sfidën kundër “La Rojas”.

Agolli, Memushaj, Lenjani dhe Taulant Xhaka e shikuan ndeshjen nga stoli ditën e djeshme, edhe pse kanë qenë protagonistë absolutë në ekip. Mbase Lenjani është lënë jashtë për zgjedhje teknike por kapiteni Agolli dhe disa të tjerë janë kursyer që të jenë të gatshëm të djelën.

Ndërkohë duhet shtuar edhe fakti që dy mesfushorët Kukeli dhe Abrashi u zëvëndësuan shumë shpejt, gjë e cila i jep atyre më shumë freski për në ndeshjen e rradhës që luhet ndaj një kundërshtar të frikshëm si Spanja.

Mesa duket De Biazi i ka bërë mirë llogaritë dhe duket se ka përgatitur “kurthin” për ekipin e Lopetegui.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.