Analiza / Tek Partizani ndikoi mungesa e miqësoreve

0
SHPËRNDAJE

Superiorja / Partizani u mund në ndeshjen e parë të Europa League nga Botev Plovdiv dhe për këtë në klubin e Partizanit ka pasur edhe një analizë.

Një nga arsyet e dështimit nga lojtarët është fakti që skuadra gjatë fazës përgatitore në Ohër nuk pati mundësinë të bënte ndeshje miqësore.

Siç dihet, e vetmja miqësore që Partizani bëri është ajo me Prishtinën, e fituar me rezultatin 1-0 në Laç, me gol të Jurgen Bardhit. Futbollistët kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për mungesën e miqësore shkruan “Sport Ekspres”, ndërsa Starova ka pranuar në analizë se “demat” kanë gabuar në shumë gjëra në ndeshjen e së enjtes.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.