Anglia “ndërron portat” me Gjermaninë, Vardy eurogol

0
SHPËRNDAJE

Gjithnjë në futboll ka një histori që thuhet për Gjermaninë si një kombëtare që arrinë të përmbysë rezultatet. Por mbrëmjen e sotme ishte Anglia që e bëri dicka të tillë ndaj skuadrës kampione Bote në fuqi.2913322_herol

Në fillim vendësit shënuan një gol të bukur në fundin e pjesës së parë me Kros. Në pjesën e dytë goli i Gomesit dyfishoj shifrat dhe dukej sikur i dha sigurin dhe fitoren Gjermanisë. Por skuadra e Anglisë në fillim ngushton diferencat me Kane të Totenhamit dhe më pas barazon me një super-gol të Vardy. Në fundin e sfidës pas një këndoreje arrin të shënoj me anë të Dier që shënoi me kokë. Anglia arriti kështu të përmbysi një rezultat nga 2-0 në 2-3 në favorin e saj.


 


Rezultatet e plota në miqësoret e mbrëmjes janë si në tabelë

12915135_10153927943492254_449916439_o (2)


 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.