Ansi Agolli thuajse kampion

0
SHPËRNDAJE

10170855_851365724915804_1085788327681548027_n
Kur shpallej kampion një sezon më parë

Ka fituar pastër dhe bindshëm 2-0 ekipi i Karabakh ku luan Ansi Agolli, në kryendeshjen e javës së 24-rt të kampionatit azerbajxhanas duke mundur ekipin e vendit të dyte Zira e duke e thelluar tashmë diferencën në 7 pikë kur kanë ngelur edhe 12 takime nga përfundimi i këtij edicioni.

Agolli luajti si titullar në këtë takim ndërsa padyshim i spikaturi i ndeshjes ishte shqiptari shkupjan me pasaportë maqedonse Muarem Muaremi i cili shënoi që në minutat e para të lojës ndërsa dyfishoi në shtesë Medetov. Karabakh sivjet synon edhe trofeun e Kupës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.