Anulohet supersfida ndërmjet dy “Manchesterëve”

0
SHPËRNDAJE

manchester-united-vs-manchester-city

Është anuluar ndeshja e cila ishte planifikuar të zhvillohej sot në orën 13:30 mes Manchester City-t dhe Manchester United.

Sipas klubit të ‘djajve të kuq’ ky vendim ka ardhur si pasojë e motit të keq dhe fushës jo të mirë.

“Për shkak të motit aspak të mirë, Organizatorët e turneut dhe klubet pjesëmarrëse kanë vendosur të anulojnë ndeshjen e sotme në ‘International Champions Cup”, shkruan klubi i United në rrjetet sociale.

manch2

S'KA KOMENTE

Comments are closed.