Apolonia, në provë një mesfushor

0
SHPËRNDAJE

Nga dita e mërkurë është duke u provuar te Apolonia një futbollist nga Nigeria por me shtetësi si guineas duke luajtur keshtu për kombëtaren e Guineas Ekuatoriale. Quhet Kelvin Onosiughe dhe luan në rolin e mesfushorit të avancuar, aty ku ekipi fierak ka mjaft nevojë. Për këtë lojtar flitet me superlativa por për të ardhmen e tij do të jetë stafi teknik që do të vendosë. Onosiughe ka luajtur së fundmi në kampionatin suedez me IFK Amal.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.