Arbitri “kamikaz” nuk kalon normat, ngel në klasë

0
SHPËRNDAJE

arbitro-2Në 5 javët e para të luajtura deri tani në Kategorinë e Parë janë 2 javët më të kontestura fuqishëm nga dy klube, Sopoti në javën e parë ndaj Apolonisë dhe Bylis javën e pestë ndaj Elbasanit. Si për çudi dy herë ka qenë i njollosur emri i anësorit Nelaj, i cili së bashku me kryesorin Halo tashmë konsiderohen si “kamikazët” e kësaj kategorie dhe janë evidentuar si “njerëzit me shenjë”, pasi ku do që të shkojnë janë të paragjykuar.

Por nëse Halo mund të shkoj sërish të bëjë “shpërthime të ndryshme vetvrasëse” në stilin “kamikaz”, diçka e tillë është e pamundur për Nelajn. Ky arbitër apo vijërojtës ndryshe nuk ka arritur të kap normat e arbitrave pak ditë më parë dhe tashmë do t’i duhet të djerësitë pak për të fituar “bukën e gojës”, pasi i duhet shumë trajning për të arritur normat në një shans të dytë.

Duket qartë niveli i tij, mirë që kërkon të bëjë “matrapazlliqe” dhe të tallet me djersën e lojtarëve dhe investimet e klubeve, por ky njëri nuk ka as respekt për veten e tij, nuk di as të eci dhe jo më të vrapojë, sepse stërvitje për të është vetëm lëvizja e gishtave të dorës, e thënë ndryshe: numërimi i parave nga “rroga” e tij… /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.