Argjentina emëron trajnerin e ri

0
SHPËRNDAJE

julio_o_
Julio Olarticoechea

Pas largimit të papritur të para pak ditëve të Tata Martinos nga stoli argjentinas, është emëruar mjaft shpejt trajneri i ri i cili do të jete Julio Olarticoechea por bëhet e ditur se trajneri në fjale do të jetë provizor, pra do të drejtojë ekipin U23 në Lojërat Olimpike në Rio De Janeiro e më pas do të vendoset nëse do të vazhdohet më tej bashkëpunimi me të apo jo.

Olarticoechea ka qenë mbrojtës i njohur i brezit të viteve 80-90 duke rregjistruar 32 ndeshje me Kombëtaren ndërsa në rang klubesh ka luajtur kryesisht te Racing dhe River Plate.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.