Argjentinë, Mauro Icardi jashtë kombëtares

0
SHPËRNDAJE


Argjentina/ Edgardo Bauza u kthye në Buenos Aires këtë mëngjes nga turneu i tij në Evropë dhe ndër të tjera ka konfirmuar se edhe pse Mauro Icardi mbetet në planet e tij, kapiteni i Interit nuk do të ftohet nga kombëtarja.
23-vjeçari ka qenë në formë të mirë në Serie -A këtë sezon me pesëmbëdhjetë gola të shënuara dhe kjo nxiti zërat për një thirrje eventuale nga trajneri i argjentinas.

“Jemi takuar me Icardin dhe kemi biseduar rreth futbollit, por ai tani për tani nuk do të ftohet. Në të ardhmen po.”, u ka thënë Bauza gazetarëve.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.