Arlind Kalaja: Në Durrës për fitore

0
SHPËRNDAJE

Superiorja / Me vetëm 4 pikë të grumbulluara në 7 javët e fundit, Vllaznia ka vendosur në rrezik mbijetesën, por  në krahun tjetër shkodranët kanë ende shanse të mira për të marrë edhe vendin e 4-t nëse fitojnë ndaj Teutës në Durrës. Për këtë arsye sfida ndaj skuadrës së Maganit është vendimtare për fate sezonit të kuqebluve. Dicka të tillë e ka mëse të qartë mesfushori me tipare sulmuese i Vllaznisë Arlind Kalaja.

21-vjecari nuk di t’i japë një shpjegim rënien e formës që ka pësuar Vllaznia në këtë fund sezoni.

Sipas Kalajas, Vllaznia do të japë maksimumin në Niko Dovana dhe do të luajë për fitore. Mbështetja e tifozëve do të jetë shumë e rëndësishme për shkodranët në këtë duel kaq delikat.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.