Arrestohet nga policia braziljani i Flamurtarit

0
SHPËRNDAJE
loading...

Sikur të mos mjaftonin vuajtjet e sezonit të sapombyllur dhe problemet e mëdha financiare, tashmë Flamurtarit i lind një problem i ri. Lojtari p brazilian i vlonjatëve, Mauricio Leal ka përfunduar në pranga mbrëmjen e djeshme për shkak se drejtonte një mjet pa leje drejtimi të rregullt.

Mbrojtësi brazilian mësohet gjithashtu se ka kundërshtuar edhe  forcat e rendit, gjë e cila ka çuar në arrestimin e tij.

Leal është duke qëndruar ende në Vlorë për të zgjidhur problemet me pagat e prapambetura, por tani i duhet të zgjidhë edhe telashet me policinë

NJOFTIMI I POLICISË VLORË

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin:

· Mauricio Leal, 30 vjeç, lindur në Brazil, banues në Vlorë.

Policia ka bërë arrestimin e tij në Radhimë, pasi ky shtetas po drejtonte mjetin tip Benz, pa leje drejtimi përkatës dhe duke udhëtuar në këto kushte nuk i është bindur urdhërit të punonjësit të policisë rrugore për të ndaluar.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik”, të parashikuara nga nenet 291 dhe 242 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU