Arrigo Sacchi i shkruan Edi Ramës për Kombëtaren

0
SHPËRNDAJE

INAGUROHET ELBASAN ARENA - Kryeministri, Edi Rama, duke shkelmuar nje penallti, gjate ceremonise se inagurimit te stadiumit, Elbasan Arena, ne qytetin e Elbasanit./r/n/r/nINAGURATION OF ELBASAN ARENA - Albanian Prime Minister Edi Rama hits the ball, during the inauguration ceremony of Elbasan Arena stadium in the city of Elbasan.
 

Pas letrës që Kryeministri i Shqipërisë, Z.Edi Rama i bëri lojtarëve të Kombëtares pas humbjes me Francën, vjen një reagim nga një persinalitet i madh i futbollit. Është Arrigi Sacchi ai që i ka shkruar këtë rradhë Kryeministrit shqiptar duke e përgëzuar për fjalët e tij. Mesazhin nga ish trajneri i shquar italian, Rama e publikoi në “Facebook”, ja çfarë shkruhej në të:

Një sms që mbërriti sot në telefonin tim nga një zotëri i madh i historisë së futbollit botëror:

I dashur Edi,
jam plotësisht dakord me çfarë ke shkruar në letrën tënde për paraqitjet e bukura të djemve të De Biazit. Një grup i vërtetë, sakrifikues dhe i vendosur, që ka luajtur edhe nje futboll të mirë. Nga ana tjetër kur njerëzit japin gjithçka, siç ata kanë bërë duke nderuar profesionin dhe atdheun e tyre, meritojnë vetëm lavdërime.
Një përqafim të fortë
Arrigo Sacchi

S'KA KOMENTE

Comments are closed.