Arsenal e Tottenham humbje fatale, Liverpool shkatërron City-n

0
SHPËRNDAJE

imagePremier League/ Arsenal dhe Tottenham nuk kanë arritur të përfitojnë nga barazimi i djeshëm i skuadrës së Leicester, teksa mbrëmjen e sotme kanë humbur në përballjen e tyre respektive. Arsenali i Wenger u mposht në shtëpi nga Swansea me rezultatin 1-2 duke humbur kështu mundësinë të afrohet me kreun. Ndërkohë që Tottenham u mposht nga West Ham në derbin e Londrës. Tashmë skuadra e Leicester City vazhdon të kryesojë e vetme me 3 pikë distancë nga vendi i dytë. Liverpool i Jurgen Klopp u hakmorr ndaj Cityt pas humbjes në kupë duke e shkatërruar në “Anfield me rezultatin 3-0 të dominuar totalisht nga të kuqtë.

Rezultatet e Premier League

Liverpool – Manchester City 3-0

Arsenal – Swansea 1-2

West Ham – Tottenahm 1-0

Manchester United – Watford 1-0

Stoke City – Newscastle 1-0

S'KA KOMENTE

Comments are closed.