Arturo Vidal po përjeton një dramë familjare

0
SHPËRNDAJE

Ka histori që të trembin, sidomos kur keni fëmijë pak a shumë në të njëjtën moshë, dhe kjo për disa arsye përfshin edhe futbollin. Arturo Vidal në vitet e fundit na ka treguar shumë anët e karakterit të tij: grintoz në fushë, ndonjëherë i tillë edhe në jetën private, ku këtë gjë e dëshmoi edhe me aksidentin kur ishte i grumbulluar me Kilin gjatë Kupës së Amerikës, e cila u zgjidh përfundimisht me një makinë të përplasur, kështu i frikësuar dhe duke qarë para kamerave, por këtë rradhë mund të kushtojë shumë më tepër atij dhe gruas së tij Maria Teresa.
image
Vidal ka ndryshuar ekip, duke lëvizur nga Juventus tek Bayern Munchen, por nuk e ka humbur zakonin e tij të vjetër, të paktën kështu thonë për gazetën kilian, sipas të “King Arthur” nuk ndryshoi sjelljen e tij, pasi pak ditë më parë u largua nga kampi i stërvitje për “arsye disiplinore” pasi ai u paraqit i dehur në stërvitje (por eçuditshme), dhe kështu trajneri Sampaoli kishte vendosur për ta dërguar atë në shtëpi. Versioni zyrtar i Federatës kiliane, megjithatë, flet për “arsye personale”, pasi Vidal ka kërkuar që të lirohet nga angazhimi me ekipin kombëtar të kthehet në Gjermani.”

image
Pavarësisht të gjithave, vetë Arturo Vidal ka deklaruar se është larguar nga grumbullimi për shkak të djalit të tij Alonso. Ashtu siç dihet, djali i mesfushorit të Bayern vuan nga një lloj diabeti në fëmijëri që të jep çrregullime të organeve si veshka, sytë, dhe sistemin nervor. “Il Guerrero” ka nxituar që të bashkohet me gruan dhe djalin e tij në Torino, ku Alonso 6-vjeçar do të kryejë një operacion për të lënë pas këtë sëmundje dhe të vazhdojë një jetë normale. Kjo që po i ndodh Vidal është një dramë personale, por gjithsesi ai ndodhet aty pranë bashkëshortes së tij dhe djalit duke lënë pas edhe futbollin për një arsye të tillë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.