“Asisti” Gjasula dhe titullari Paqarada

0
SHPËRNDAJE

Jurgen Gjasula

90 minuta për Jurgen Gjasulën, futbollistin shqiptar të Greuther Furth, icili është ndër më të shkëlqyerit në Bundesligën 2 gjermane, pasi këtë sezon ka qenë vendimtar në ndeshjet që ka luajtur.

Ai ka spikatur në ndeshjen e zhvilluar sot 2-0 kundër Unionit të Berlinit ku Gjasula dha një kontribut të madh në fitoren e arritur nga skuadra e tij, duke dhene asistin për golin e dytë dhe sërish tentoi të rrezikonte portën kundërshtare me disa gjuajtje nga distanca, por pa arritur një rezultante.

Edhe pse Greuther Furthi ka dalë nga lufta për t’u ngjitur në Bundesligë pasikryesuesve, kjo nuk e ka frenuar Gjasulën të mos luajë shkëlqyeshem ashtu siç vetëm ai di të bëjë.

 

Generated by IJG JPEG Library
Paqarada

90minuta dhe për mbrojtësin e majtë Leart Paqarada I kthyer titullar tek Sandhauzeni, por që nuk arriti të ndalonte humbjen me Nyrenberg 2-0 në shtëpi.

Nesër luan dhe Frajburgu i Abrashit të cilin e presim si titullar në ndeshjen kundër Biefeld, pasi me fitoren e tyre do të shkonin 3pikë mbi Nyrenberg.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.