Aston Villa matematikisht e rënë

0
SHPËRNDAJE

5abc7abd8605a890792dd01dbc41b0e4
Deshperimi i kapitenit Westwood

Nje gol nga Marcus Rashford i ka dhene fitoren dhe tre piket Manchester United dje ne ndeshjen ndaj Aston Villas, por njekohesisht i ka dhene shkelmin e fundit drejt nje kategorie me poshte ketyre te fundit pas nje sezoni teper zhgenjyes. Aston Villa, qe nuk do te jete ne eliten e futbollin anglez ne 2016-17, eshte ekipi i peste me i mire ne historine e futbollit te Anglise, ka fituar nga shtate here kampionatin dhe Kupen si dhe Kupen e Europes 1982, por sivjet numeron vetem tre fitore ne Premier League.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.