Atletico Madrid – Bayern Munchen, formacionet e mundshme

0
SHPËRNDAJE

imageChampions League/ Atletico Madrid dhe Bayern Munchen do të përballen mes tyre mbrëmjen e sotme për gjysëmfinalen e parë të Champions League. Të dyja skuadrat vijnë me probleme në mbrojtje, teksa Bayern do të detyrohet të luajë me dyshen Kimmich – Martinez, ndërkohë që madrilenët do të bëjnë pa mbrojtësin e tyre kryesor Diego Godin.

Ja dy formacionet e mundshme sipas “MundoDeportivo”

Atl Madrid XI: Oblak, Juanfran, Jimenez, Savic, Filipe, Gabi, Augusto, Saul, Koke, Griezman, Torres. Trajner: D. Simeone

Bayern Munchen XI: Neuer, Lahm, Kimmich, Havi Martinez, Alaba, Xabi Alonso, Vidal, Muller, Costa, Ribery, Lewandowski. Trajner: J. Guardiola

image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.