Atletico mposht Bayernin, vendos Niguez (Video)

0

imageChampions League/ Atletico Madrid ka bërë një hap të madh mbrëmjen e sotme për të kaluar në finale teksa ka mposhtur Bayern Munchen në “Vincente Kalderon” me rezultatin 1-0. Ka mjaftuar një gol i Saul Nigues në minutën e 11′-të që “Los Colchoneros” të mposhtij bavarezët në një ndeshje tepër të luftuar. Bayern ka qenë më dominues në këtë përballje duke kërkuar me ngulm golin, por pa mund t’a gjejë atë për të barazuar shifrat. imageNdërkohë edhe Atletico kishte shanset e veta për të dyfishuar shifrat teksa Fernando Torres në minutën e 75′ goditi shtyllën. Deri në fund rezultati nuk do të ndryshonte, teksa ekipi i Simeones shkon në avantazh në ndeshjenne kthimit, teksa ai i Guardiolës duhet të bëjë përmbysjen për të kapur finalen.