Aubamejang ka kërkuar zyrtarisht largimin nga Borusia

0
SHPËRNDAJE

Pas lënies jashtë për arsye disiplinore nga ndeshja e fundit në Bundesligë kundër Volfsburgut, ka ndërhyrë në Instagram babai i Pier-Emerik Aubamejang, ndërsa tani vetë lojtari ka marrë vendimin përfundimtar.

Sulmuesi do të largohet nga Dortmundi. Sipas asaj që raporton  “Bild”, sulmuesi nga Gaboni ka kërkuar zyrtarisht që klubi ta shesë.

Në gjurmët e tij janë Milani dhe Arsenali, por për të bindur drejtuesit e Borusias duhet një shumë prej 60 milionë eurosh që transferimi të kryhet. Ditë vendimtare për një nga lojtarët më të kërkuar në merkato.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.