Aubameyang, Borussia Dortmund nuk e shet nën 80 mln euro

0
SHPËRNDAJE

Pierre-Emerick Aubameyang është një ndër sulmuesit më të preferuar nga klubet e mëdha europiane dhe Dortmund kërkon të përfitojë sa më shumë nga kjo situatë.

Sipas të përditshmes gjermane Bild, klubi verdhezi tanimë ka vendosur edhe një shifër konkrete për shitjen e tij. Transferimi mund të kryhet vetëm për një shifër jo më të vogël se 80 milionë euro.

Në verë Dortmund refuzoi ofertën nga Manchester City për 65 milionë euro. Nga ky refuzim mund të përfitojë ndërkohë Real Madrid, që është edhe një nga preferencat e sulmuesit. Aubameyang dëshiron që në të ardhmen të jetë pjesë e madrilenëve dhe këtë gjë ai e ka shprehur vazhdimisht.

Por për momentin në klubin kampion të Europës është në fuqi vendimi i vendosur nga FIFA për transferimin e futbollistëve. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.