Autochtonus valvitet dhe në Vienë

0
SHPËRNDAJE

autochtonus

Nuk kishte si të mungonte flamuri i “Shqipërisë së Madhe” që trazoi një Beograd dhe ngriti një Shqipëri në këmbë. Në stadiumin e Vienës “Ernest Happel” mes 30mijë tifozësh ku 7-8mijë ishin shqiptarë është valvitur dhe ky flamur që pavarësisht inspektimeve të mëdha në Austri ia kanë dalë ta fusin në stadium. “Skifterat” tonë tifozë nuk i ka ndaluar asgjë per ta marrë me vete flamurin dhe për mediat austriake kjo gjë është konsideruar “skandaloze” dhe një “veprim politik”.

autochtonus ne viene

S'KA KOMENTE

Comments are closed.