Autogoli largon Irlandën e Veriut, buzëqesh Uellsi

0
SHPËRNDAJE


EN-DIRECT-Le-pays-de-Galles-peut-remercier-l-Irlande-du-NordNjë autogol në në 15 minutat e fundit të sfidës nga ana e MekOlit ka bërë me krah Uellsin. Protagonist tek krosi ishte Bale që hodhi një top të zgjuar nga e majta.gareth-bale-a-gauche-et-les-joueurs-du-pays-de-galles-se-felicitent-apres-l-ouverture-du-score-face-a-l-irlande-du-nord-lors-de-l-euro-2016-football-euro-euro-2016_4d6487d39673dfa8cddd9509625509fc Ndeshja midis Uellsit dhe Irlandës së Veriut përfundoi 1-0. Tashmë Bale dhe shokët e tij kanë kaluar më tej. Tashmë uellsianët janë në cerefinale me meritë deri tani.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.