Bajern nuk bënë shaka, “tri grushte” ndaj Lajpcigut!

0
SHPËRNDAJE

Bajerni i Mynihut tregon forcën e tij. Bavarezërt mposhtën 3-0 Lajpcig, një skuadër që ka suprizuar të gjithë këtë sezon. Alkantara, Alonso dhe Levandovski ishin autorët e golave të fitores për skuadrën e Ancelotit.

SKuadrat e Bundesligës ku aktivizohen Mavraj dhe Abrashi arritën këto rezultate: Këln barazoi 1-1 ndaj Leverkusën. Ndërkohë që Frajburg fitoj në transfertë 1-2 ndaj Ingolshtadt. Tjetër sfidë ishte edhe ajo midis Hofenhajm dhe Verder e mbyllur 1-1.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.