Balaj dhe Roshi udhëheqin Terekun (VIDEO)

0
SHPËRNDAJE

Bekim Balaj është i pandalshëm. Sulmuesi shkodran ka gjetur sërish rrugën e golit, teksa ka qenë një nga protagonistët absolutë në fitoren që Terek Grozhni mori në “shtëpi” teksa mposhti Rubin Kazanin me rezultatin 3-1. Ndërkohë edhe Roshi ka vënë emrin e tij në listën e golashënuesve teksa realizoi golin e tretë në sekondat e fundit të ndeshjes.

“Bomberi” kuqezi hapi serinë e golave në minutën e 18′, por goli i tij u barazua që në pjesën e parë nga Jonathas në minutën e 34′. Skuadra e Grozhnit arriti të gjejë golin e avantazhit në minutën e 71′ pas Grozav ktheu në gol një 11 metërsh.

Ndërkohë Odise Roshi u fut në minutën e 79′ për t’i dhënë akoma më shumë freski skuadrës, e cila do të gjente edhe golin e tretë në minutën e 94′ me anë të mesfushorit fierak. Roshi vulosi shifrat përfundimtare në 3-1, teksa si Roshi ashtu edhe Bekim Balaj veç golave u ndëshkuan edhe me kartona të verdhë. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.